Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 3c/57

LECHSTARTER w OSTRÓDZIE !!

   16 kwietnia 2019

Zdobądź PRZESTRZEŃ dla Ostródy! Rusza czwarta edycja programu LECHSTARTER, który pozytywnie zmienia polskie miasta :)

 

15 kwietnia startuje kolejna edycja programu LECHSTARTER, w którym o otwartą przestrzeń dedykowaną lokalnym społecznościom walczy Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT z Ostródy. W tym roku program wraca z odświeżoną mechaniką, jednak niezmienna pozostaje kwota, jaką Leszek przeznacza na projekty – po raz 4. do przekazania ma aż 1 000 000 zł! coolembarassed

 LECHSTARTER to program, który od 2016 r. pozytywnie zmienia przestrzeń polskich miast, realizując oryginalne projekty dedykowane mieszkańcom. W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały wiele ciekawych inicjatyw z różnych dziedzin, o łącznej wartości 3 milionów zł. W tym roku marka Lech Premium wraca z nową mechaniką programu, która pozwoli na realizację wyjątkowego projektu w trzech wybranych miastach w Polsce. Zadanie zaprojektowania uniwersalnej, wielofunkcyjnej miejskiej przestrzeni marka powierzyła znanemu polskiemu architektowi Jakubowi Szczęsnemu. Mierząc się z tym wyzwaniem Pracownia SZCZ skupiła się na problemie wielu polskich miast, którym brakuje miejsc dedykowanych lokalnym społecznościom. W rezultacie narodził się projekt pod nazwą PRZESTRZEŃ, którego modułowa forma pozwala na dopasowanie go do różnych kontekstów przestrzennych. W założeniu autorów projektu PRZESTRZEŃ ma być miejscem nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale również obiektem, w którym mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Otoczony zielenią obiekt będzie idealnym miejscem do zorganizowania kina letniego, wystawy czy zwykłego spotkania ze znajomymi.

 W ramach realizacji programu Leszek ponownie zwrócił się o pomoc do lokalnych organizacji pozarządowych, wśród których znalazła się Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT z Ostródy. Podczas tegorocznej edycji fundacje, organizacje oraz stowarzyszenia zajęły się wyborem lokalizacji, w których PRZESTRZEŃ najlepiej spełni swoje zadanie. Do głosowania internautów przekazanych zostało 15 miejsc w całej Polsce. O tym, w którym z nich stanie PRZESTRZEŃ zdecyduje głosowanie, które potrwa do 20 maja na stronie www.lechstarter.pl. Może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba.

Więcej informacji oraz regulamin programu dostępne są na stronie www.lechstarter.pl

 


 

Drogowskaz na biznes 6