Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 3c/57

Czas na rozwój firmy

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT to nie tylko projekty i programy kierowane do zainteresowanych uruchomieniem własnej działalności czy osób bez pracy. Od wielu już lat współpracujemy czynnie z przedsiębiorcami wspomagając ich w pozyskaniu środków finansowych na rozwój firm, a także dbając o ich zasoby ludzkie.

To właśnie ten ostatni element był celem projektu „Czas na rozwój firmy". Projekt trwający od stycznia do kwietnia skierowany był do pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Mazur Zachodnich. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przeszkoliliśmy 36 pracowników z zakresu doskonalenia umiejętności sprzedażowych w branży mięsnej oraz 24 pracowników z doskonalenia umiejętności kierowania zasobami ludzkimi metodą NLP.


Nasza oferta opierała się na sześciu 2-dniowych szkoleniach wyjazdowych tak aby uczestnicy oderwali się od codziennej pracy, a także choć na chwilę wyłączyli z życia rodzinnego. Taka metoda daje pożądane wyniki i pozwala odstresować się uczestnikom od trudów codziennych obowiązków.

Wszystkie szkolenia były wynikiem potrzeb firm, które zgłaszały nam w formie ankiet czy też osobistych kontaktów. Dlatego nie było problemów z rekrutacją i zaangażowaniem bo każdy otrzymał to o co prosił.
Chcieliśmy aby po szkoleniu wszyscy posiedli nowe umiejętności, a nie wiedzę. I tak też się stało. Panie pracujące w branży mięsnej poznały aspekty psychologiczne obsługi klienta, tajniki właściwej rozmowy, a przede wszystkim efektywnej sprzedaży z różnymi typami klientów.

Kadra kierownicza z małych, średnich firm doskonaliła umiejętności z bycia menedżerem, a dokładnie liderem w firmie. Przedstawiono i wprowadzono nowe techniki zarządzania metodą NLP czyli doskonaleniem umiejętności perswazji i właściwego wywierania wpływu. Dodatkowo wprowadzono kursantów w tajniki metody intermentoringu czyli wdrażania nowych pracowników w zasady funkcjonowania organizacji przez pracowników starszych stażem lub wiekiem. Próbowaliśmy także zapoznać kadrę kierowniczą z metodami motywowania pracowników nie tylko tymi finansowymi. Program jaki zaproponowaliśmy nie jest łatwy do przyswojenia dla uczestników bowiem wszyscy posiadamy swoje przyzwyczajenia i utarte systemy pracy. Dlatego najtrudniejszym elementem była zmiana postaw uczestników bo wszystko o czym rozmawialiśmy należy zacząć od siebie. Teraz przed naszymi „kursantami" najtrudniejszy egzamin, egzamin „z życia". Nie wiemy czy wszystkim się uda ale jesteśmy przekonani, że dzięki szkoleniom zwiększyli oni wiarę we własne możliwości, a także nabyli nowe, unikatowe umiejętności przydatne na każdym etapie życia nie tylko tym zawodowym.

W projekcie korzystaliśmy z usług wysokiej klasy specjalistów. Im też należą się podziękowania za cierpliwość, wyrozumiałość i umiejętność przekazywania wiedzy. Współpracowaliśmy panią Idą Dymowską, panią Agnieszką Biernacką i panem Piotrem Lendo. Wszyscy trenerzy reprezentowali ponadprzeciętny poziom wiedzy i umiejętności.
Dlatego cieszymy się, że po szkoleniach otrzymaliśmy informacje aby spotykać się częściej i dalej wspierać naszych przedsiębiorców i ich kadrę. Obiecujemy, że postaramy się pozyskać kolejne środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy na naszą stronę internetową www.atut.org.pl

 

 

Nowe umiejętności to większe możliwości