Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 3c/57

Bez strategii ani rusz - III spotkanie Oziersk

   19 lipca 2006

Kolejne spotkanie robocze Komitetu Rozwoju Lokalnego miało miejsce w dniach 6-7 lipca w Oziersku. Tematem spotkania były pomysły przygotowane przez uczestników komitetu.

Bez strategii ani ruszBez strategii ani rusz Upalne lato nie sprzyja takim spotkaniom lecz tym razem było zupełnie inaczej. Gorące lato przeniosło się również na spotkanie które również wywoływało szereg "gorących" wypowiedzi. Tematem spotkania były pomysły przygotowane przez uczestników komitetu. Każdy z uczestników miał przygotowane swoje 5 minut, które poświęcił na zagadnienia w których czuje się najlepiej. Zgodnie z ustaleniami z poprzednich spotkań omówiono następujące zagadnienia:

  • rolnictwo
  • biznes
  • kultura i sfera socjalna

Bez strategii ani ruszSpotkanie okazało się bardzo interesujące z uwagi na uczestnictwo w nim głowy Rejonu Ozierskiego - Sergeja Kuznecowa. Osoby przedstawiające swoje pomysły od razu konfrontowały to przedstawicielem administracji. Okazało się, że wszystkie pomysły podobają się jednak w wielu przypadkach zagrożone może być ich zrealizowanie z uwagi na brak środków finansowych lub wręcz niechęć nawet samego społeczeństwa, które niejednokrotnie nie chciało skorzystać z ułatwień sugerując się niechęcią do nowinek i nowych rozwiązań. Przedstawiciele komitetu nie zniechęcili się do przygotowywania dokumenty ustalając datę IV spotkania na 21 lipca b.r. Wtedy też omówione zostaną prezentowane pomysły i zacznie się etap opisywania "konkretnych" zadań w ramach tworzonej strategii.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Program finansowany jest przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności

PAFW


 

Drogowskaz na biznes 6